Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır

Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır


www.chat.gen.tr

 

Güneş gözlüğü biz bayanların kullandığı aksesuarlardan biridir.Şık ve yüzümüze yakışan bir güneş gözlüğü şıklığımızı tamamlar.Peki güneş gözlüğü seçerken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir.En önemli nokta yüzümüzün  şeklidir.Peki hangi yüz şekli nasıl gözlük kullanmalı diyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

*Yuvarlak yüz:Yuvarlak yüzlü insanların öncelikle yüzlerinden daha geniş düz veya köşeli çerçeveler tercih etmeliler.Çene ve yanaklarınız daha ön planda olup dikkat çektiği için asla yuvarlak ve küçük çerçeveli gözlükler tercih etmeyiniz. Kristen Dunst gibi koyu renkli ve köşeli gözlük kulanabilirsiniz.

 

*Oval yüz:Oval bir yüzünüz varsa dikdörtgen şekilli gözlükler sizin için idealdir.Ancak gözlüğün büyüklüğü elmacık kemiklerinizi geçmemesine dikkat edin. Jennifer Lopez oval bir yüze sahiptir tüm gözlük modelleri yüzene gider ve yakışır.Tıpkı size yakışacağı gibi.

*Üçgen yüz: Üçgen bir yüzünüz varsa yuvarlak hatlı kalın veya geniş çerçeveli gözlükler tercih etmelisiniz.

*Kare yüz:Kullanacağınız gözlüğün genişliği en az yüzünüz kadar olmalıdır.Oval ve kıvrımlı gözlükler tercih etmelisiniz. Jessica Simpson gibi açık tenli iseniz açık renk çerçeveye koyu bir cam tercih ediniz.

*Uzun Yüz:Yüzünüzü kısaltmak için büyük ve oval gözlükler tercih etmelisiniz.

 

*Kalp yüz:Kalp şeklinde bir yüzünüz var ise yüzünüze yakışacak gözlüğü bulmak biraz zor olacaktır.Peki kalp yüz nasıl olur.Geniş elmacık kemiklerine sahipseniz ve çeneniz dar ise kalp yüze sahipsiniz demektir.

Kalp  yüz şekline sahip ünlülerz Julia Roberts, Rihanna ve Jennifer Lopez uygun gözlükler ile yüz hatlarını başarılı bir şekilde dengelemişler.

Hemen Yorumla

You must be logged in to post a comment.