Göğüs ucu meme ağrısı

Göğüs ucu meme ağrısı


www.chat.gen.tr

  Kadınlarımızda adetten önce çıkan meme ağrısı proplemi için en uygun olanı ilk başta bir uzman hekime görünmektir zira bu belirti bir meme kanserinin işaretçisi olabilir.Eğer kanser veya buna benzer ciddi bir rahatsızlık yok ise ağrı kesici ve bazı ilaçlar ile bu ağrıdan kurtulunabilinir.

Meme Ağrısı Ş ekilleri

Sürekli şekilde bazı dönemlerde bu ağrılar geliyor ve gidiyor ise Premenstruel sendromun durumu olabileceği gibi adet öncesi ağrısıda olabilir. Bu ağrı 30 yaş ve üstü bayanlarımızda iki meme de görülen ağrılar olarak saptanmıştır ve genellikle meme ucundaki hassasiyet üst seviyededir.

Sürekli Meme Ağrısı

Süreklilik arzeden ağrılardır ve genellikle 40 yaş üstü bayanlarda görülür ve nedeni tam olarak saptanamamıştır.Ağrı genelde bayanların göğüs bölgesinde bazende koltuk altları kısmına kadar rastlabilir menopoz da olan kandınlarda da görülmekle beraber ağrılar bir kaç yıl içinde kendiliğinden geçer.

Meme Ağrısı Tedavisi

Uzman hekimin belirleyeceği doğrultuda bir tedavi ile kadınlar bu sorunlarından kurtulabilirler kulaktan duyma yöntemlere başvurmadan en kısa zamanda bir uzman hekime görünmenizde fayda vardır. Genellikle fibrokistik meme hastalığı olarak tanı konulsada önlemler için sütyen  rahatlığına ve uyurken ki yatış pozisyonlarımızı dengeleyerek ağrıların giderilmesinde büyük rol alınması lazımdır.

 

 

 

Hemen Yorumla

You must be logged in to post a comment.