Estetik Faciaları

Estetik Faciaları


www.chat.gen.tr

Günümüzün hızla tüketen, gittikçe daha da tüketici bir toplum yapısına büründüğü bir gerçek. Öyle ki doğal olan her türlü varlığımızı her gün biraz daha sunnileştirmeye ve kaybetmeye devam ediyoruz. Biz insanoğlunun elindekilerinin kıymetini bilmeden daha da aç gözlü olması bu sonucu kaçınılmak kılmaktadır. Özellikle son yıllarda estetik ve plastik cerrahi alanında yapılan yenilikler, operasyonların çoğunda fayda sağlarken ne yazık ki birçoğunda facia boyutunda sonuçlara sebep olmaktadır.

Biz de işin bu boyutuna dikkat çekmek istedik. Kimi ünlüler için hep estetik mucizesi tabiri kullanılır. Fakat eski resimleri ile karşılaştırıldığında aslında bir çok ünlünün eski hallerinin, estetikli hallerinden daha güzel olduğu göze çarpmaktadır.  Bu durum bize :”İnsana en büyük kötülüğü yine insanın kendisi yapar” sözünü bir kez daha kanıtlamaktadır. Özellikle ilk operasyonlar başarısızlıkla sonuçlanınca, bir sonrakinde durum düzelir umuduyla operasyonlara hız kesmeden devam eden ünlüler, bir süre sonra aynaya baktıklarında eski hallerinden eser kalmadığını görmektedirler. Artık mutsuz, kendisiyle barışık olmayan, psikiyatri tedavisi gören, obsesif ve depresif birer insan olup çıkmışlardır. En önemlisi mutsuzdurlar. Bu yapılan birçok röportajda da dile getirildiği gibi estetik yaptırıp da pişman olmayan ünlü neredeyse yok gibidir.

Bayanların yanısıra erkek ünlüler tarafından da tercih edilen yüz estetiği yine kötü sonuçlara yol açmaktadır. Buradan şunu belirtmekte fayda var. Elbette ki sağlık amacıyla ya da gerçekten zaruri hallerde yapılan estetiğe karşı değiliz. Fakat keyfe keder yapılan estetikler maalesef hiç de umulduğu gibi sonuç vermemektedir. Gittikçe yaygınlaşan ve ehli olmayan kişiler tarafından da yapılan bu operasyonlar kişiyi bunalıma sokmakta ve görünüşünde eskiyi aratır hale getirmektedir. Ne demek istediğimizi foto galerimize göz gezdirince daha iyi anlayacaksınız.

zp8497586rq

Comments are closed.