el yapımı duvar süsleri

el yapımı duvar süsleri


www.chat.gen.tr

 

Duvar süsleri, kabartmaları, poster süsleri her zaman anneler ve eğer kiracı iseniz ev sahipleri için kabus olmuştur :)

Siz odanızda veya evinizin belli yerlerinde değişik bir hava yaratmak istersiniz. Hep aynı görünümden sıkılmışsınızdır belki. Ya da duvarda bir leke, bir kırık veya çatlak vardır onu kapatmak istersiniz. Kapınızda belki kocaman bir çizik veya boya döküntüsü var ve bu sizi belki çok rahatsız ediyor. İşte o zaman yeni bir şeylerle o kötü görüntüyü kapatmak istersiniz. İstersiniz iyi güzel de yapışkanlı duvar kağıtları, bordürler ve posterler çıkarılırken çok zahmetli olmakta ve arkalarında çirkin bir görüntü bırakmaktadırlar. Annelerin çocuk odalarına poster asılmasına izin vermemelerinin en temel nedeni budur :)

Hem dekoratif bir şeyler yapıp hem zahmetsizce çıkacak bir duvar süsü yapımı paylaşacağım sizlerle. Hem kendi el emeğiniz olduğu için gururla göstereceksiniz herkese. Malzemelerimiz ve yapımı oldukça basit olan bu duvar süsünü biz resimlerde kapıya uyguladık. Siz ister kapınıza ister banyo ve oda duvarlarınıza uygulayabilirsiniz.

İşe önce artan kumaşlarımızı değerlendirmekle başlıyoruz. Kafamızdan geçen bir şekli kalem yardımı ile kumaşların üzerinde çiziyoruz. Buna uygun olarak kumaşımızı kesiyoruz.

 

 

Kesilen kumaş parçalarını yapıştırmadan evel masada son bir oranlama için provadan geçiriyoruz, Her şey yolunda ise yapıştırmaya başlayalım. Bunun için nişasta kullanacağız. Yanlış duymadınız evde bulunan mısır nişastası :)

 

Yarım su bardağı suyu bir tencereye koyun üzerine bir su bardağının 4′te biri kadar mısır nişastası koyup karıştırın, Sonra üzerine 4 su bardağı sıcak su koyup kaynayana kadar karıştırın.

 

Karışımı bir fırça yardımı ile kesilen kumaş parçalarının arkasına sürün. Artık yapıştırma zamanı geldi :) Yalnız yapıştırma esnasında dikkat etmeniz gereken şey kumaş aralarında hava kabarcıkları olmaması için mutlaka bir düzleştirici veya bir spatula ile bastırarak yapıştırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen Yorumla

You must be logged in to post a comment.